Wysoki poziom cholesterolu? 6-letni żen-szeń pomoże!

Badanie laboratoryjne może ujawnić wiele informacji na temat zdrowia danej osoby. Jedną z nich jest cholesterol, który często jest wyższy niż powinien. Jednak rzadko jest traktowany poważnie i większość ludzi po prostu to ignoruje. A nie powinni, ponieważ wysoki cholesterol może być pożywką dla wielu problemów.

Co to jest cholesterol i jaką rolę odgrywa w naszym organizmie?

Cholesterol jest związkiem organicznym należącym do tłuszczów. Odgrywa ważną rolę w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie, takich jak budowa komórek czy produkcja niektórych hormonów.

Cholesterol jest produkowany przez wątrobę z tłuszczów nasyconych zawartych w pożywieniu. Wiąże się ze specjalnymi białkami we wszystkich częściach naszego ciała i dostaje się do krwiobiegu. Po połączeniu z białkami, cholesterol jest przekształcany w lipoproteinę. Istnieją dwa rodzaje: cholesterol LDL o niskiej gęstości i cholesterol HDL o wysokiej gęstości.

      • Cholesterol LDL – cholesterol zły: transportuje cholesterol z wątroby do komórek. Jeśli gromadzi się go zbyt dużo we krwi, może spowodować poważne uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Odkłada się na wewnętrznej stronie tętnic, czyniąc ich ściany twardymi i sztywnymi. Stan ten nazywany jest miażdżycą, która może później prowadzić np. do chorób układu krążenia. Dlatego obniżenie poziomu cholesterolu LDL jest bardzo ważne.
      • Cholesterol HDL – cholesterol dobry: usuwa nadmiar cholesterolu z krwi i zwraca go do wątroby, co również zmniejsza ryzyko rozwoju wspomnianych wyżej chorób. Cholesterol transportowany do wątroby jest wykorzystywany m.in. do powstawania kwasów żółciowych, które pomagają w trawieniu pokarmów.

Mierzenie poziomu cholesterolu

Poziom cholesterolu można sprawdzić za pomocą prostego badania krwi, ale niekoniecznie trzeba iść do laboratorium, ponieważ teraz można zmierzyć poziom cholesterolu w domu za pomocą prostego paska testowego na cholesterol.

Działa on w podobny sposób jak pomiar poziomu glukozy we krwi: opuszek palca jest nakłuwany, a kropla krwi kapnie na pasek testowy. Lipidy zawarte w próbce krwi zabarwiają pasek testowy w ciągu kilku minut, a na podstawie koloru można określić poziom cholesterolu. Jeśli jednak potrzebna jest bardziej precyzyjna wartość, należy dokonać tradycyjnych badań laboratoryjnych.

Ile wynosi normalny poziom cholesterolu?

Normalny poziom cholesterolu ma wskaźnik referencyjny, ale ważne jest, aby wiedzieć, że norma może być inna w pewnym wieku - na przykład liczba ta może nieco wzrosnąć w starszym wieku, a także poziom cholesterolu u kobiet w wieku rozrodczym jest nieznacznie wyższy.

Za prawidłowy uznaje się poziom całowitego cholesterolu poniżej 5 mmol/l. Spośród nich cholesterol LDL: poniżej 3 mmol/l i trójglicerydy: poniżej 1,7 mmol/l mieszczą się we wskaźniku referencyjnym. Cholesterol HDL wynosi powyżej 1 mmol/l w przypadku mężczyzn i 1,3 mmol/l uważa się za normę w przypadku kobiet.

Dlaczego wysoki poziom cholesterolu stanowi problem?

Wysoki cholesterol prowadzi do chorób serca i układu krążenia, które są główną przyczyną śmierci na Węgrzech. Długoterminowymi konsekwencjami mogą być miażdżyca, zawał serca i udar mózgu. Bardzo często z podwyższonym cholesterolem wiąże się również cukrzyca, otyłość i wysokie ciśnienie krwi.

Niestety, wiele osób nie zwraca uwagi na wysoki cholesterol, mimo że należy go traktować poważnie, ponieważ ryzyko chorób układu krążenia może wzrosnąć kilkukrotnie, jeśli w organizmie jest zbyt dużo złego cholesterolu. Przy stężeniu 6,5 mmol/l ryzyko to wzrasta dwukrotnie, a przy 7,8 mmol/l – trzykrotnie!

Od czego podnosi się poziom cholesterolu?

W większości przypadków zbyt wysoki poziom cholesterolu jest wynikiem złego stylu życia i wynika głównie ze złej diety, ale dużą rolę odgrywa również zbyt mała ilość ruchu i otyłość. Oczywiście nie możemy twierdzić, że każdy dotknięty tym schorzeniem jest sam sobie winien. Istnieją również czynniki genetyczne, a także choroby i lekarstwa, które mogą to powodować.

Na przykład jednoznacznie można zaobserwować czynniki genetyczne, na przykład różnice w zmianach białek tworzących lipoproteiny lub ich rodzinną kumulację. Jeśli w rodzinie występuje wysoki poziom cholesterolu i choroby układu krążenia, warto zwrócić na to szczególną uwagę. Zwłaszcza po 40 roku życia, kiedy to poziom cholesterolu ma tendencję do nagłego wzrostu.

Niektóre choroby, takie jak problemy z nerkami, wątrobą i tarczycą, mogą również powodować wzrost cholesterolu, podobnie jak cukrzyca. Może to być również spowodowane skutkami ubocznymi leków.

Zmniejszenie wysokiego poziomu cholesterolu naturalnie

Jak w przypadku większości chorób, tu też najlepszą profilaktyką jest zapobieganie, które jest możliwe dzięki odpowiedniemu, zdrowemu stylowi życia. Poziom cholesterolu można oczywiście do pewnego stopnia uregulowć, dbając o swoją dietę i regularnie ćwicząc. Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe wsparcie, możemy to zrobić, spożywając czarny żeń-szeń koreański o jakości premium!

Zioła lecznicze obniżające poziom cholesterolu tak, jak południowokoreańskie produkty z 6-letniego żeń-szenia

Rośliny lecznicze obniżające poziom cholesterolu wpływają na procesy zachodzące w naszym organizmie. Tak więc mamy możliwość, by bez leków leczyć takie problemy, które niestety nieustannie niszczą nasze zdrowie.

Wysoki cholesterol może być również leczony w domu, jeśli prowadzimy zrównoważony styl życia. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze wyniki, możesz skorzystać z pomocy kapsułek z czarnym żeń-szeniem lub żeń-szeniem fermentowanym, które mają wysoką zawartość ginsenozydu Rg3. Obniżanie cholesterolu za pomocą żeń-szenia okazało się skuteczne - w jednym z badań wykazano wpływ ekstraktów wodnych i etanolowych z czarnego żeń-szenia na poziom cholesterolu (hipercholesterolemia) u szczurów doświadczalnych. Według naszych informacji, jest to pierwszy przypadek takiego rezultatu, który odnotowano.

Jedną z głównych właściwości 6-letniego żeń-szenia jest to, że poprawia stan naczyń krwionośnych i zapewnia lepsze krążenie krwi. Mechanizm polega na tym, że żeń-szeń przyczynia się do uwalniania tlenku azotu, który pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne bez żadnych skutków ubocznych. Według badań koreańskich i zachodnioeuropejskich, 6-letni żeń-szeń jest więc skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu.

Żeń-szeń i ginsenozydy są od dawna badane pod kątem ich terapeutycznego wpływu na witalność organizmu, układ odpornościowy, różne rodzaje nowotworów, anomalie zapalne, zaburzenia układu nerwowego, funkcje układu rozrodczego i choroby sercowo-naczyniowe. Ostatnie badania wykazały, że żeń-szeń silnie hamuje in vitro aktywność lipazy trzustkowej* oraz zmniejsza otyłość i profil lipidowy osocza u eksperymentalnych gryzoni karmionych dietą wysokotłuszczową.

Wyniki wykazały, że czarny żeń-szeń skutecznie obniżał całkowity poziom cholesterolu surowicy krwi. Zwiększał również wskaźnik efektywności żywieniowej (FER) i zróżnicowanie liczby białych krwinek (WBC).

Z żeń- szenia wszystko, co najlepsze!

Oczywiście ma duże znaczenie, jakiego produktu z żeń-szenia użyjesz, aby osiągnąć skuteczny efekt. Żeń-szeń jest znaną rośliną o różnych właściwościach farmakologicznych i leczniczych. Czarny żeń-szeń jest wytwarzany poprzez dziewięciokrotną obróbkę parową świeżego 6-letniego żeń-szenia, aby zmaksymalizować zawartość składników aktywnych. A kapsułki Ginseng Saponina Plus - Extra Strong, i Enzymatycznie fermentowany ekstrakt z czerwonego żeń-szenia wyprodukowane przy użyciu najnowszej technologii enzymatycznej, o wyjątkowej zawartości składników aktywnych i wchłanianiu, są naszym preparatem o najwyższej zawartości składników aktywnych do ogólnego stosowania, np. w celu obniżenia cholesterolu.

Produkty z żeń-szenia, sprzedawane przez nas, pochodzą bezpośrednio z Korei Południowej. Tutaj rośliny są zawsze uprawiane przez 6 lat, zanim zostaną zebrane i poddane technologii przetwarzania, aby osiągnąć najlepszą jakość. Aby dowiedzieć się więcej o uprawie i obróbce wysokiej jakości żeń-szenia, tu znajdziesz informacje!

Zamiast leków, które mogą powodować wiele skutków ubocznych, wybierz naturalne środki, jeśli masz taką możliwość! Prowadząc zdrowy tryb życia i spożywając żeń-szeń, możesz utrzymać poziom cholesterolu w swoim organizmie na idealnym poziomie.