Zacznijmy od istotnej kwestii, którą chcemy, abyś zapamiętał, bo jest ona kluczem do potencjału żeń-szenia: nie wszystko jedno, ile lat ma korzeń żeń-szenia, który został użyty do wytworzenia produktu i gdzie jest uprawiany. A dlaczego, wyjaśnimy szczegółowo za chwilę.

Ale najpierw spójrz na uderzającą różnicę między rośliną 6-letnią, 4-letnią, 2-letnią i 1-letnią! Jeśli jest to roślina 4-6 letnia, zostanie to wymienione na opakowaniu!

Działanie żeń-szenia - rośliną 6-letnią, 4-letnią, 2-letnią i 1-letnią

Żeń-szeń Panax osiąga maksymalną zawartość składników aktywnych w wieku 6 lat

Od tysięcy lat wiemy, że niektóre rośliny mają wpływ na procesy zachodzące w naszym organizmie, są w stanie naprawić to, co nie działa prawidłowo i mogą zmniejszyć dolegliwości.

Nowoczesne leki zawierają również dużą ilość ekstraktów z wymienionych roślin, jednak dla tych, którym ta sztuczna linia tak nie odpowiada, dostępne są również preparaty naturalne.

Główną przewagą ziołowych, naturalnych produktów nad lekami jest to, że znacznie mniej obciążają organizm. Sztucznie produkowane leki zawierają ogromną ilość różnorodnych składników, więc zdarza się nadwrażliwość, reakcje alergiczne, skutki uboczne są znacznie większe. Oczywiście zdarza się się alergia na składniki aktywne zawarte w roślinie leczniczej, jednak znacznie rzadziej – racej dodatki do leków stwarzają więcej problemów.

Jedną z tych bardzo pożytecznych roślin jest żeń-szeń panax ginseng, który jest niezwykle wszechstronny i może pomóc w wielu różnych problemach.

Co to właściwie jest żeń-szeń?

Żeń-szeń to roślina pochodząca z Azji, która zawiera składniki aktywne - dlatego jest skuteczna w wielu dziedzinach.

Działanie żeń-szenia - wszystko, co trzeba wiedzieć o żeń-szeniu

Żeń-szeń, czyli panax, to roślina z rzędu baldaszkowatych, należący do rodziny araliowatych. Jest to wolno rosnąca bylina, której korzeń od wieków wykorzystywany jest na Dalekim Wschodzie. Ma swoje miejsce we współczesnym świecie, gdyż żeń-szeń uprawiany w odpowiedniej glebie ma pozytywny wpływ na organizm człowieka.

Oczywiście ma znaczenie, jakiego żeń-szenia używamy. Istnieje kilka odmian tej rośliny, choć wiele osób o tym nie wie.

Rodzaje żeń-szenia, typy i skuteczność

Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów żeń-szenia, ale mają one różne nazwy akademickie i składniki. Na przykład.: Koreai żeń-szeń koreański – Panax CA Mayer, żeń-szeń chiński – Panax Notoginseng FH Chen, żeń-szeń amerykański – Panax Quinquefolium L. itd.

Według wielu klasycznych książek medycznych koreański panax ginseng jest najbardziej wartościowy i najskuteczniejszy ze wszystkich żeń-szeni. To nie może być przypadek, i nie jest: w Korei opracowano światowej klasy metody przetwarzania żeń-szenia, dając początek białemu żeń-szeniowi, czerwonemu żeń-szeniowi, czarnemu żeń-szeniowi, fermentowanemu żeń-szeniowi i enzymatycznemu żeń-szeniowi.

Znany w Korei tylko jako Panax Ginseng, żeń-szeń zawiera 32 rodzaje saponin*, jest zdecydowanym liderem wśród żeń-szeni: ma bardzo wysoki poziom składników leczniczych.

Dla porównania spójrzmy na ilość składników aktywnych w poszczególnych odmianach żeń-szenia: 

Ilość składników aktywnych w poszczególnych odmianach żeń-szenia

*Saponina: środek powierzchniowo aktywny, składający się z cząsteczek rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie, często podobny do glikozydu, który po zmieszaniu z wodą tworzy pianę. Pomaga olejom rozpuszczać się w wodzie (jest to tzw. efekt emulgujący). Wielu producentów podaje zawartość saponiny jako ginsenozyd!!

Czerwony żeń-szeń czy czarny? Ekstrakt, herbata korzeń żeń-szenia, kapsułka, czy ampułka?

Kiedy mówimy żeń-szeń, większość ludzi myśli o roślinie leczniczej uprawianej na półwyspie koreańskim od wieków. Cóż, to po części prawda: roślina jest ta sama, ale można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 • Ampułka Ginseng:mała ilość żeń-szenia w proszku, woda, miód i gotowe. Typowo chiński produkt, tani i zawierający bardzo mało składników aktywnych, praktycznie placebo.
 • Kapsułka Ginseng:niezwykle szeroki wybór. Najczęściej występujący rodzaj produktu. Producentów jest tak wielu, że istotne jest tutaj, ilu-letniego żeń-szenia zawiera kapsułka i gdzie był uprawiany. Produkt wykonany z 6-letniego żeń-szenia nie może być tani, bo jest w nim 6 lat ciężkiej pracy, ale tyle właśnie czasu potrzeba na wykształcenie odpowiedniej ilości składnika aktywnego. Tutaj również szukaj kapsułek wyprodukowanych w Korei Południowej. Np. kapsułki BTGin.
 • Ekstrat Ginseng: istnieje "zwykły"żeń-szeń czerwony, sfermentowany żeń-szeń czerwony, a także ekstrat żeń-szenia czarnego. Główną różnicą między nimi jest skład lub ilość składników aktywnych oraz technologia produkcji, którą zastosowano. Są to produkty wykonane wyłącznie z 6-letnich roślin, zazwyczaj w Korei Południowej i są drogie w porównaniu z przeciętnym produktem z żeń-szenia. W rzeczywistości tanie produkty z żeń-szenia w kategorii 1000-5000 ft są drogie, ponieważ nie zawierają wystarczającej ilości składników aktywnych, te tanie faktycznie działają jak placebo.
 • Herbata Ginseng tea: Bardzo popularne w Azji korzenie żeń-szenia są zazwyczaj namaczane i tak spożywane w zimie. Tutaj również szukajmy 6-letniej rośliny!

Royal RG300: Preparat na bardzo ciężkie przygnębienie (np. depresja), przemęczenie lub specjalnie stworzony preparat dla pacjentów z chorobami nowotworowymi w nadziei na szybszy powrót do zdrowia po chemioterapii i radioterapii.

Generacje Ginseng i składniki aktywne

Do tej pory naukowcy na Dalekim Wschodzie zgłosili prawie 40 rodzajów ginsenozydów (aktywny składnik korzenia żeń-szenia). Jednym z nich jest Rg3, który można uznać za kluczowy ginsenozyd, ponieważ spożywany w odpowiedniej ilości może rozwiązać wiele problemów. Te problemy, to: przemęczenie (badania tu i tu), zaburzenia w pracy serca i krążenia krwi, nieprawidłowe ciśnienie krwi, zaburzenia potencji (badania tu), nieprawidłowa zawartość cukru we krwi (badania tu), zaburzenia pamięci (badania tu), itd.

 1. W Korei Południowej żeń-szeń uprawiany jest przez 6 lat jest, a następnie suszony. Suszony 6-letni korzeń żeń-szenia (pod względem rozwoju technologicznego żeń-szeń 1. generacji) nie zawiera jeszcze ginsenozydu Rg3.

 2. Po jednokrotnej obróbce parowej nabiera czerwonego koloru (2. generacja) i wtedy powstaje ginsenozyd Rg3, co powoduje, że żeń-szeń staje się czerwony.

 3. Po dziewiątej obróbce parowej w korzeniu czarnego żeń-szenia (3. generacja) znajduje się blisko podwójnie więcej aktywnego składnika ginsenozydu Rg3, niż w czerwonym żeń-szeniu.

 4. Aby aktywny składnik ginsenozyd był jeszcze lepiej przyswajany przez organizm człowieka, stosuje się proces fermentacji (4 generacja). Sfermentowany żeń-szeń zawiera 2-8 razy więcej Rg3 niż zwykły korzeń czerwonego żeń-szenia (na gram).

 5. Żeń-szeń enzymatyczny to żeń-szeń 5.generacji. Za pomocą technologii enzymatycznej ginsenozydy są przekształcane w specjalne ginsenozydy, w ten sposób pomnażając ilość Rg3 i związku K, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze szybsze i jeszcze lepsze efekty. (Według badań przeprowadzonych w latach 2015-2020 związek K działa ochronnie na wątrobę, przeciwzapalnie, przeciwmiażdżycowo, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, ochronnie dla komórek na nerwowych, przeciwstarzeniowo/ochronnie na skórę).

Generacje Ginseng i składniki aktywne

   Więcej informacji o kapsule Saponina Plus Ginseng zawierającej enzymy żeń-szenia – Extra Strong -tu, kliknij na to!

   Ekstrat enzymatycznie fermentowanego czerwonego żeń-szenia, kliknij tu!

    

   *Ile kosztuje produkt?

   Jeśli uważasz, że jest szczególnie tani, to tzn. że ma niską zawartość składników aktywnych, dlatego nie można do końca zaufać jego skuteczności, więc my nie polecamy.

   W ulotce informacyjnej produktów z żeń-szeniem zazwyczaj podaje się wagę produktu (np. kapsułki) w miligramach - oznacza to, ile sproszkowanego żeń-szenia znajduje się w kapsułce. ALE!!! Nie ma opisu, ile składników aktywnych znajduje się w tym zmielonym proszku żeń-szenia. W dodatku są one zazwyczaj robione z młodego żeń-szenia, więc ich wchłanianie i siła działania jest znikoma. Zastanów się nad tym zanim kupisz!

   Czy faktycznie Enzymatycznie Fermentowany Żeń-szeń Czerwony lub Czarny jest najlepszym wyborem? A może kapsułki BTGin?

   Zawartość składników aktywnych w czarnym żeń-szeniu to minimum 6 mg/g, w ekstraktach Enzymatycznie Fermentowanego Czerwonego jest minimum 10mg/gram, a 2 kapsułki BTGin Ginseng Saponiny Plus zawierają 30mg/gram i 5mg/ związku K (Żeń-szeń enzymatyczny).

   Niezależnie od tego, który ekstrakt wybierzesz, będzie to dobry wybór. Przetwarzanie i parzenie korzenia żeń-szenia zmienia skład składników aktywnych (ginsenozydów). To jest główna różnica. Im więcej aktywnych składników w produkcie z żeń-szenia, tym proporcjonalnie więcej kosztuje.

   Produkty z czerwonego żeń-szenia są również bardzo popularne w Europie, ale czarny żeń-szeń jest uważany za prawdziwą rzadkość nawet tutaj, podobnie jak kapsułki Enzymatycznie Fermentowanego Czerwonego Żeń-szenia czy Żeń-szenia Saponina.

   Ale nie u nas, my sprowadzamy dla ciebie jedyne w swoim rodzaju najwyższe jakościowo ekstrakty i kapsułki z czarnego żeń-szenia i czerwonego żeń-szenia wykonanego w technologii enzymatycznej 5. generacji, prosto z Korei Południowej!

   Czarny żeń-szeń

   Ginseng z Geumsan – król czarnego żeń-szenia

   Czarny żeń-szeń, którego używamy, pochodzi z prowincji Geumsan, małej wioski w Nami, gdzie jest uprawiany od wieków. Jest to pierwotne miejsce, gdzie rzeczywiście uprawiano żeń-szeń, a teraz opanowano tam tajniki uprawy roślin najlepszej jakości, dzięki czemu mamy do zaoferowania żeń-szeń bardzo wysokiej jakości.

   Kapsułki BTGin Żeń-szenia Koreańskiego: 

   te kapsułki to unowocześnienie 4. i 5. generacji żeń-szeni.  (czarny żeń-szeń był 3. generacją). Dzięki technologii te produkty z żeń-szenia mają najwyższy współczynnik wchłaniania i zawartości składników aktywnych.

   Są one wytwarzane z 6-letniego korzenia żeń-szenia przy użyciu najnowszych technologii, dzięki czemu ich działanie i zawartość składników aktywnych rywalizuje z ekstraktami, a kapsułka Saponina Plus Ginseng  - Extra Strong jest obecnie naszym produktem o najwyższej zawartości składników aktywnych i - z mojego doświadczenia - najintensywniejszym działaniu.

   Kapsułki Saponina Plus Ginseng - Extra Strong

   Ekstrakt Enzymatycznie Fermentowanego Żeń-szenia Czerwonego

   Najlepszy w Korei Południowej ekstrakt z czerwonego żeń-szenia wykonany jest również w technologii 5 generacji. Gwarantuje tym samym lepsze wchłanianie w porównaniu do tradycyjnych ekstraktów. Więcej informacji o produkcie czytaj tu, kliknij tu!

   Enzymatycznie fermentowany ekstrakt z czerwonego żeń-szenia 90g

   Z początkami uprawy żeń-szenia związana jest koreańska legenda:

   Młody człowiek o imieniu Kang, który żył około 1500 lat temu, stracił wcześnie ojca, a jego matka była umierająca. Modlił się o powrót matki do zdrowia w górskiej jaskini. Nagle w jego śnie pojawił się bóg, który kazał mu znaleźć wysoko w górach na czerwonej skale roślinę z trzema czerwonymi jagodami i ugotować ją dla matki. Po tym jak Kang obudził się ze snu, poszedł do czerwonej skały, gdzie rzeczywiście znalazł roślinę z trzema czerwonymi jagodami. Zebrał ją, ugotował i dał matce, która została cudownie uzdrowiona. Kang następnie zasadził nasiona rośliny w wiosce, stając się pierwszą osobą, która wyhodowała sztucznie żeń-szeń.

   Czy legenda jest prawdziwa, czy nie, nie wiemy po tylu latach, ale historia ta pokazuje moc, jaką Koreańczycy przypisują żeń-szeniowi.

   Cóż, może nie jest to cudowne lekarstwo, choć pojęcie cudu jest względne. Pewne jest natomiast, że dziś, w dobie nowoczesności, żeń-szeń może być rozwiązaniem wielu problemów i to niekoniecznie tylko dolegliwości fizycznych. W krajach rozwiniętych, na przykład, stres jest powszechną chorobą i jest odpowiedzialny za wiele problemów zdrowotnych, ale regularne spożywanie żeń-szenia może również zmniejszyć poziom stresu.

   Dzieje się tak dlatego, gdyż żeń-szeń należy do tzw. roślin adaptogennych. Oznacza to, że może pomóc organizmowi w jak najszybszym powrocie do normy po stresującym wydarzeniu. Jest więc doskonałym wyborem na przykład dla sportowców, którzy podczas treningów i zawodów poddają swój organizm olbrzymiemu stresowi poprzez obciążenia fizyczne.

   Podobnie jest w życiu codziennym, zarówno w przypadku stresu fizycznego, jak i psychicznego.

   Eksporter czarnego żeń-szenia

   Sama prowincja Geumsan jest dość bajeczna - jeśli przyjąć to za punkt wyjścia, powyższa historia mogłaby być prawdziwa. 71,5% jej terytorium zajmują góry, a przez jej teren przepływa rzeka Geumang, zwana też "Jedwabną rzeką".

   Jakby to było "wybrane" miejsce do stworzenia największego obszaru produkcji żeń-szenia w Korei Południowej. Geumsan produkuje olbrzymie ilości wysokiej jakości surowego żeń-szenia.

   Pole żeń-szenia

   Posiada największą w kraju liczbę przetwórni żeń-szenia, jest ich łącznie jest 375. Tutejsi mieszkańcy znają specjalną technologię przygotowania czarnego żeń-szenia, dzięki czemu z prowincji pochodzi najlepszy jakościowo czarny żeń-szeń.

   Gwarantowana najlepsza jakość żeń-szenia

   Dziś prowincja Geumsan ma 1500 lat doświadczenia w uprawie żeń-szenia, więc ludzie tam pracujący mieli czas na udoskonalenie techniki.

   Uprawiane tu rośliny posiadają certyfikat GAP, który gwarantuje, że żeń-szeń jest uprawiany i przetwarzany w bezpieczny sposób - m.in.  kontrolowana jest ilość chemikaliów, obcych substancji i mikrobów.

   W czarnym żeń-szeniu "Geumheuk" firmy Geumsan zastosowano system RFID umożliwiający identyfikację radiową, co pozwala na śledzenie ilości stosowanych środków chemicznych, jakości i ilości gleby oraz wody od początku uprawy, co oznacza, że cały proces może być monitorowany od początku do końca.

   My importujemy właśnie ten żeń-szeń, prosto z Geumsan, więc otrzymujesz od nas żeń-szeń najlepszej jakości!

   Co sprawia, że czarny żeńszeń jest wyjątkowy?

   Czarny żeń-szeń, jak wspomnieliśmy wyżej, zawiera minimum 6 mg/g składników aktywnych. Wykonany jest z surowego żeń-szenia poprzez dziewięciokrotną obróbkę parową i suszenie. Bardzo trudny do zdobycia w Europie, my sprowadzamy go bezpośrednio z Korei, od sprawdzonego partnera.

   Czarny żeń-szeń jest wytwarzany w procesie, który zmienia proporcje aktywnych składników ginsenozydów Rg3, Rg5, Rk1 w żeń-szeniu. (Zawarte w żeń szeniu ginsenozydy)

   A co to znaczy?

   Czarny żeń-szeń zawiera prawie dwa razy więcej aktywnego składnika ginsenozydu Rg3 niż czerwony żeń-szeń. Dzięki temu jest znacznie skuteczniejszy i może stanowić rozwiązanie wielu problemów.

   Sprostowanie: z naszego doświadczenia wynika jednak, że ekstrakt z czerwonego żeń-szenia i kapsułki z żeń-szeniem Saponina wykonane w technologii enzymatycznej nie są bardziej skuteczne, ale są równie dobre.

   Czarny żeń-szeń

   Pole działania jest bardzo szerokie, oto najbardziej typowe przykłady czyli na co dobry jest żeń-szeń? - żeń szeń właściwości

   • Wzmocnienie układu odpornościowego: układ odpornościowy należy wciąż wzmacniać. Wszędzie wokół nas znajdują się patogeny i to od obrony naszego organizmu zależy, czy sobie z nimi poradzimy. Badania wykazały, że ekstrakt z żeń-szenia może również wytwarzać związki przeciwdrobnoustrojowe w organizmie człowieka i stymulować funkcje komórkowe, w ten sposób zwiększając odporność. Może się to przydać, nawet jeśli jesteś całkowicie zdrowy, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy dopadnie cię przeziębienie albo poważna infekcja wirusowa lub bakteryjna. A jeśli masz już przewlekłą chorobę, wzmocnienie układu odpornościowego może być priorytetem!
   • Poprawa krążenia krwi: problemy sercowo-naczyniowe dotykają wielu ludzi na Węgrzech, są szeroko rozpowszechnioną chorobą. Obejmują one wysokie ciśnienie krwi, arytmię, miażdżycę i wiele innych. Czarny żeń-szeń nie jest w stanie pomóc we wszystkim, ale jest wiele rzeczy, w których jego pomoc jest bezcenna, tak, jak np.: normalizacja ciśnienia krwi (podniesie niskie ciśnienie krwi, obniża wysokie ciśnienie krwi) – naturalnym sposobem, bez leków!
   • Eliminacja zmęczenia: chroniczne zmęczenie, wieczne czuwanie, nie jest rzadkim zjawiskiem w dzisiejszym szybkim świecie. Wszyscy są w ciągłym ruchu, nie mając zbyt wiele czasu na odpoczynek i relaks. Pobudzające działanie czarnego żeń-szenia może pomóc w zmniejszeniu dekoncentracji spowodowanej zmęczeniem, dzięki czemu będziesz bardziej sprawny, aktywny i bardziej produktywny we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli zawsze zazdrościłeś tym, którzy potrafią krzątać się bez przerwy tu i tam każdego dnia tygodnia, być może właśnie odkryłeś ich sekret!
   • Kontrola cukru we krwi: podobnie jak problemy sercowo-naczyniowe, cukrzyca jest powszechnym problemem w populacji. Naukowcy z University of Maryland stwierdzili w eksperymencie, na końcu pomiarów, że osoby z cukrzycą typu 2, które spożywały czarny żeń-szeń przed wypiciem słodkiego napoju, miały niższy poziom glukozy we krwi niż osoby, które nie przyjmowały żeń-szenia. Żeń-szeń może być szczególnie skuteczny, jeśli nie masz jeszcze cukrzycy, ale już widać jej pierwsze oznaki - zapobieganie jest najlepszą obroną! Jednak nawet jeśli choroba jest już aktywna, nadal ma korzystne działanie i należy go przyjmować.
   • Poprawa sprawności fizycznej: każdy czuje się jak cień samego siebie, nie mogąc osiągnąć sukcesów, których oczekuje. Zwłaszcza, jeśli kiedyś regularnie ćwiczył, ale z jakiegoś powodu przestał. Czarny żeń-szeń natomiast może zwiększyć twoją sprawność fizyczną - oczywiście musisz to zrobić sam, sam ekstrakt nie zdziała cudów, ale może pomóc ci szybciej osiągnąć wymarzoną kondycję.
   • Działanie przeciwstarzeniowe: nikt nie chce się starzeć, ale czas nieubłaganie płynie, wszyscy się zestarzejemy wewnątrz i na zewnątrz. Ale nie wszystko jedno, jak szybko jest to widocznie. Czarny żeń-szeń pomaga opóźnić starzenie się, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Może pomóc Ci zachować młody wygląd na dłużej, a także zachować sprawność i energię na dłużej.
   • Spalanie tłuszczu: działanie żeń-szenia na kobiety nie ma tak wysokiego priorytetu jak wzmocnienie potencji u mężczyzn, ale ma on korzystne działanie dla kobiet w wielu przypadkach. Na przykład, pomagają spalać tłuszcz, co jest super dla mężczyzn z nadwagą, ale spójrzmy prawdzie w oczy, to głównie kobiety bardziej przejmują się swoją wagą. Oprócz spalania tłuszczu, czarny żeń-szeń zmniejsza apetyt i zwiększa metabolizm:to trio, które jest niewiarygodnie skuteczne, pomagając ludziom schudnąć. Tak więc, jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, warto przyjąć prawdziwy koreański czarny żeń-szeń do swojej codziennej rutyny!
   • Działanie przeciwzapalne: nasze życie często komplikują mniejsze lub większe procesy zapalne, które mogą być bardzo bolesne. Aktywny składnik żeń-szenia bardzo skutecznie hamuje procesy zapalne i w krótkim czasie może przynieść znaczną poprawę. Zostało to potwierdzone w kilku koreańskich badaniach. Dlatego zaleca się spożywanie czarnego żeń-szenia przy wszelkich chorobach zapalnych, ponieważ nawet jeśli nie może on całkowicie wyleczyć chorego miejsca, to na pewno może przynieść znaczną poprawę.
   • Zwiększenie aktywności mózgu: czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której naprawdę potrzebowałeś się skupić, ale nie mogłeś? Może doświadczasz tego trochę zbyt często? W takim razie czarny żeń-szeń może być twoim najlepszym przyjacielem, ponieważ stymuluje aktywność mózgu, poprawiając tym samym koncentrację i pamięć. Badania przeprowadzone w Korei Południowej wykazały, że to prawda, bo u osób cierpiących na chorobę Alzheimera zaobserwowano znaczną poprawę, która utrzymywała się przez wiele miesięcy, a dopiero po dłuższym odstawieniu leku stan pacjentów się pogorszał. Sugeruje to, że żeń-szeń może w przyszłości odegrać ważną rolę w leczeniu choroby Alzheimera - choć będzie to wymagało szeregu badań.
   • Aktywność sportowa, zwiększenie wydajności: spożywanie herbaty z żeń-szenia koreańskiego jest niezwykle popularne wśród sportowców i uważa się ją za bardzo skuteczną. Herbata z koreańskiego żeń-szenia

   Jeśli przyjrzeć się dokładniej tej liście, jest tam wymienione wiele problemów, które są bardzo powszechne w starszym wieku, jednak zdarzają się one często także w wieku średnim, jak np. problemy z krążeniem, osłabienie układu odpornościowego, ciągłe zmęczenie, osłabienie, pogorszenie funkcjonowania mózgu.

   Z powyższych punkt 1-2 dotyczy wszystkich. Jedynie problem jest w tym, że nie bierzemy tego poważnie, bo to „przychodzi z wiekiem”.

   Ile razy słyszałeś, jak osoby w wieku 40-50 lat mówiły, że ich ciśnienie krwi jest trochę wysokie, ale to nic nie szkodzi, bo to jest normalne w tym wieku? Czy sam tak myślisz? Ile osób uważa, że to naturalne, że są cały czas zmęczeni, bo nie są w stanie utrzymać takiego tempa jak wtedy, gdy mieli 20 lat? Myślimy też, że to normalne, że nasze mózgi nie pracują tak dobrze, nasz układ odpornościowy nie jest już tak silny i jesteśmy słabsi fizycznie. Rezygnujemy z tego, bo "taka jest kolej życia".

   Jeśli się z tym nie pogodzimy, jeśli coś z tym zrobimy, możemy zachować zdrowie i tężyznę fizyczną znacznie dłużej!

   Bardzo mało mówi się o zapobieganiu problemom lub leczeniu pierwszych łagodnych objawów. Jednak im wcześniej podejmiemy działania, tym większe mamy szanse na zatrzymanie lub znaczne spowolnienie procesów, które mogą prowadzić do naszej degradacji. Bez leków, stosując naturalne metody!

   Jeśli niechętnie przyjmujesz leki, sięgnij po naturalne środki - żeń-szeń może pomóc na wiele problemów "związanych z wiekiem"!

    ... i często na dolegliwości, o których byś nie pomyślał!

   Powyższa lista jest niezła, ale daleko jej do wyczerpania wszystkiego, na co może wpływać czarny żeń-szeń.

   Bo są pewne efekty, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawy – jesteśmy również wielokrotnie zaskoczeni, gdy otrzymujemy informacje zwrotne od naszych klientów.

   Opinie o Panax Ginseng: 

   Krwawienie z dziąseł - Dominik

   Od prawie dwóch tygodni codziennie rano zażywam małą łyżeczkę czarnego żeń-szenia w podwójnym słoiczku, który kupiłem u Państwa. Jak pisałem wcześniej w wiadomości na Facebook Messengerze, opakowanie, wygląd produktu i jego przekaz sprawiają wrażenie produktu absolutnie najwyższej jakości, co w pełni potwierdzają jego efekty działania i moje dotychczasowe doświadczenia.

   Uciążliwe krwawienie z dziąseł, z którym borykam się od lat, całkowicie zniknęło, najprawdopodobniej za sprawą żeń-szenia, bo wszystko, czego do tej pory próbowałem, zawiodło. Jestem też bardziej energiczny, choć w tym nie osiągnąłem jeszcze większych sukcesów, ale funkcjonowanie umysłu jest niewątpliwie sprawniejsze, opisuję to wszystko jako 27- latek, bo już w ciągu zaledwie tych kilku tygodni czuję się lepiej.

   Niewątpliwie odczuwam dodatkowe pozytywne efekty również w funkcji seksualnej, szczególnie w obszarze pożądania seksualnego. Nawet po wyczerpującym psychicznie i fizycznie dniu popęd seksualny i wytrzymałość są zdecydowanie na wysokim poziomie.

   Zapoznałem się z niedawno opublikowanym, szczegółowym opracowaniem w języku węgierskim na temat udowodnionych efektów i w imieniu innych konsumentów dziękuję za ten opis. Jest to ciekawe, szczegółowe i profesjonalnie kompletne opracowanie, zwłaszcza w języku węgierskim."

   Niewydolność nadnerczy - T. Szilvia

   Pod koniec sierpnia wypróbowałam czerwony żeń-szeń, zwiększając jego ilość w bardzo małych dawkach. Ponieważ efekty zaczęłam odczuwać z dnia na dzień, już po tygodniu poczułam widoczną różnicę w stanie zdrowia, więc zamówiłam następnym razem żeń-szeń czarny.

   Jako osoba obłożnie chora, niski poziom kortyzolu sprawiał, że po południu bardzo trudno było mi wstać z łóżka, a wieczorem musiałam zastanawiać się nad każdym ruchem. Dzięki czarnemu żeń-szeniowi w ciągu dwóch miesięcy nastąpiła duża poprawa, wieczorne wstawanie nie było już takim problemem. Niestety infekcja w listopadzie, spadek wagi całkowicie mnie rozłożyły, ale znowu żeń-szeń pomógł mi wrócić do zdrowia. Wcześniej stosowałam żeń-szeń ze względu na jego adaptogenność dla mojego układu hormonalnego. Ostatnio herbata z żeń-szenia dała mi trochę energii na może 2 godziny. Ampułka sprawiła, że źle się poczułam ze względu na moją alergię pokarmową. Natomiast ekstrakt nie spowodował żadnych problemów, lecz wielką poprawę mojego stanu.

   Polecam również wszystkim przy chorobach endokrynologicznych na podstawie mojej obecnej wiedzy, konsultacji lekarskich i doświadczenia."

   Zniknęła moja wysypka – Pan Horváth

   Wielokrotnie kupowałem też czarny żeń-szeń i poza zwykłymi pozytywnymi efektami rozwiązał problem, który mnie męczył przez 10 lat. Od około 10-11 lat miałem wysypkę na skórze w pewnych odstępach czasu, głównie na dłoniach. To było strasznie uciążliwe, ponieważ praktycznie drapałem się do krwi. Z radością donoszę, że odkąd zacząłem spożywać ekstrakt z czarnego żeń-szenia, wysypka ta na początku stawała się coraz rzadsza, a potem całkowicie zniknęła. Dziękuję Czarny Żeń-szeniu. Myślę też, że ważne jest, aby podkreślić, że Évike i Balázs zawsze byli niezwykle pomocni przez telefon, ponieważ w tym nowoczesnym świecie zamawiam produkt przez telefon. Dużo zdrowia!”

   Takie "zaskakujące poprawy zdrowia" są możliwe, ponieważ nie wszyscy jesteśmy tacy sami, a nasze organizmy nie działają w ten sam sposób. Tak więc, oczywiście, możliwe jest, że każdy będzie inaczej odczuwał efekty spożywania czarnego żeń-szenia. Ty też możesz poczuć poprawę, której się nie spodziewałeś!

   6-letni żeń-szeń i seks – naprawdę też na to działa?

   Działanie żeń-szenia na mężczyzn

    Żeń-szeń jest powszechnie znany jako środek zwiększający potencję. Rzeczywiście ma wpływ na aktywność seksualną, poprzez pobudzenie krążenia krwi i zwiększenie produkcji testosteronu. Poza tym ginsenozyd Rg3 występujący w czarnym żeń-szeniu i kapsułkach BTGin jest naturalnym afrodyzjakiem, który również ma wpływ na pożądanie.

   Działanie żeń-szenia na kobiety

   Trochę niesprawiedliwe jest to, że wiele osób wie o żeń-szeniu tylko tyle, że jest skutecznym środkiem wzmacniającym potencję. Oczywiście to też jest ważne, ale wpływ żeń-szenia na kobiety też nie jest bez znaczenia: jak wspomnieliśmy, ma działanie pobudzające pożądanie, co widać również w przypadku przedstawicielek płci pięknej. Obniżone libido powróci do normy, jeśli regularnie spożywa się czarny żeń-szeń!

   Mało się o tym mówi, że żeń-szeń może również pomóc kobietom w okresie menopauzy, ale tak właśnie jest: zmniejsza nieprzyjemne objawy manopauzy, dzięki czemu znacznie poprawia jakość życia na co dzień.

   Jak czerpać korzyści z żeń-szenia?

   Wspomnieliśmy już o ginsenozydzie Rg3, jednym z głównych składników aktywnych wysokiej jakości żeń-szenia uprawianego w Korei Południowej. Aby osiągnąć najlepszą skuteczność, używamy rośliny, która ma 6 lat. To właśnie wtedy zawartość składników aktywnych w roślinie osiąga szczyt, który potrzebują nasze organizmy. Jednak nawet wtedy potrzebna jest jeszcze duża ilość:

   7 kg tej rośliny leczniczej, by otrzymać 1 kg ekstraktu z żeń-szenia!

   Tak więc 6-letnia roślina może być zbierana tylko co 8 lat, ponieważ pomiędzy nimi gleba odpoczywa przez 2 lata, aby zapewnić jej jeszcze lepszą jakość. To uzasadnia wyższą cenę prawdziwego, o jakości premium panax ginsengu  - ale warto to docenić, bo jest znacznie skuteczniejszy! Tańsze produkty zawierają tak minimalną ilość aktywnego składnika, że nie można oczekiwać realnego efektu.

   6-letnia roślina po zbiorze jest poddana obróbce parowej 9 razy, aby uzyskać efekt końcowy, czarny żeń-szeń.

   Niesamowite działanie żeń-szenia można odczuć już po kilku dniach, ale aby uzyskać pełny efekt należy przyjmować go przez co najmniej 1 miesiąc!

   Jaki żeń-szeń jest najwartościowszy

   Jak warto spożywać? Użycie ginsengu.

   Zaleca się przyjmowanie dziennej dawki żeń-szenia rano, ale nic nie szkodzi, jeśli w pracowitym dniu nie pamiętasz o jego zażyciu aż do popołudnia. Nie zaleca się jednak przyjmowania go wieczorem, ze względu na jego działanie tonizujące! Uważaj, aby nie przekroczyć zalecanej dziennej dawki, ponieważ aktywny składnik sprawia, że trzeba się z nim obchodzić bardzo ostrożnie!

   Żeń-szeń dostępny jest w wielu formach: proszek, ekstrakt, herbata, napój, ale mamy też kawę z żeń-szeniem! Wybierz ten produkt, która najbardziej Ci odpowiada!

   Masz kilka możliwości spożycia:

   • z letnią herbatą
   • z sokiem owocowym
   • lub bez. Jeśli czujesz, że jest bardzo gorzki, możesz zjeść potem łyżeczkę miodu, następnie popij wodą, to zniweluje gorzki smak.

   Brak poważnych ograniczeń, ty sam poczujesz, co na ciebie najlepiej działa!

   żeń-szeń koreański skutki uboczne - Fakty i błędne stwierdzenia – o czym wielu ma błędne wyobrażenie

   Zarówno sceptycy, jak i zwolennicy żeń-szenia mają błędne mniemanie, które wynika z połowicznej informacji lub błędnej interpretacji działania żeń-szenia i skutków ubocznych żeń-szenia.

   Oto najczęstsze błędne stwierdzenia:

   • Leki można zastąpić żeń-szeniem. Z czasem może tak być, ale z pewnością nie zaleca się natychmiastowego odstawiania leków przepisanych przez lekarza.
   • Żeń-szeń nadmiernie stymuluje mózg i przez to powoduje zaburzenia snu. Nieprawda! Choć naprawdę pobudza pracę mózgu, to ma też dobry wpływ na sen – podczas jego przyjmowania można spodziewać się szczególnie głębokiego snu.
   • Żeń-szeń jest jak kawa. Wiele osób uważa, że ​​działa jak kawa ze względu na pobudzające działanie: kiedy jestem zmęczony, biorę trochę więcej i to wszystko. To nie jest prawda! Ważne jest, aby przyjmować żeń-szeń w sposób ciągły, bez przerw i zmian dawek. Dziennej porcji nie należy przekraczać, żeń-szeń nie pobudza aktywności jak kawa.
   • Tanie kapsułki są tak samo dobre jak te droższe. Już poruszaliśmy ten temat: niestety preparaty te nie zawierają nawet ułamka ilości składnika aktywnego jak 100% ekstraktów z żeń-szenia czy kapsułek BTGin. Chociaż te są droższe, są naprawdę skuteczne, a po żeń-szeniach za przysłowiowe grosze nie można wiele oczekiwać, ponieważ prawie nie zawierają żadnych składników aktywnych. Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, tanie preparaty są drogie, ponieważ nie przyniosą żadnego efektu.
   • To „tylko” zioło, więc możesz wziąć dowolną ilość. Nie jest to prawdą właśnie ze względu na aktywne składniki: podobnie jak leki, nie zaleca się przedawkowania preparatów zawierających prawdziwe składniki aktywne! Zawsze przestrzegaj przepisanej ilości!

   Naturalne zachowanie zdrowia z żeń-szeniem

   6-letni żeń-szeń ma zatem bardzo pozytywne działanie dla naszego organizmu. Polecany jest niemal każdemu, kto jest dorosły, nie jest w ciąży i nie karmi piersią.

   Możesz spożywać, jeśli:

   • chciałbyś być bardziej aktywny
   • twoim celem jest poprawa nastroju
   • chciałbyś mieć aktywne życie seksualne
   • chciałbyś skutecznie schudnąć
   • masz jakieś problemy zdrowotne i chciałbyś jak najszybciej poczuć poprawę

   Jeśli używasz żeń-szenia z zachowaniem ostrożności i przestrzegasz dawkowania, nie musisz się martwić o skutki uboczne - to świetne rozwiązanie dla naturalnego zachowania zdrowia!

   Wypróbuj i przekonaj się sam, jak skuteczny jest żeń-szeń!