10+1 najczęstszych pytań, które są związane ze zbiorem 6-letniego żeń-szenia + w końcu dalsze EXTRA pytania :)

 1. Po upływie jakiego czasu poczuję jego działanie? 

Efekty można zauważyć już po kilku dniach. Jednak, aby osiągnąć pożądany efekt, zgodnie z praktykami klinik koreańskich należy przyjmować go przez co najmniej miesiąc. Oczywiście nie jest to cudowne lekarstwo i nie u każdego zadziała tak samo. Sedno tkwi w ciężkiej pracy Koreańczyków (6 lat) i w wielowiekowym doświadczeniu. Wierzą oni w jakość, a jakość według nich nie jest tania.

 1. Jeśli przestanę używać, czy od razu przestanie działać?

Oczywiście, że nie, bo jego działanie nie rozwija się z dnia na dzień. W Korei tradycja ciągłego spożywania żeń-szenia sięga tysięcy lat. Nie ma klinicznych dowodów na potrzebę przerwy, ale przy dłuższym stosowaniu zaleca się co 2-3 miesiące zrobić 1-2 tygodniową przerwę.

 1. Kiedy najlepiej przyjmować?

Najlepiej spożywać rano, przed południem, a nawet po południu, ale nie jest zalecany wieczorem ze względu na jego działanie tonizujące (chyba, że planujemy wieczorne wyjście). W przypadku zaburzonego biorytmu zaleca się przyjmowanie żeń-szenia po przebudzeniu.

 1. Czy można żeń-szeń przedawkować?

Z wysoką zawartością aktywnych składników 6-letniego żeń-szenia trzeba się ostrożnie obchodzić.  Podanej ilości nie wolno przekroczyć!

 1. Kiedy nie zaleca się spożywanie żeń-szenia (ciąża, choroby serca itd.)?

Preparaty z żeń-szenia nie poleca się kobietom w ciąży, matkom karmiącym, a także dzieciom! Istnieją jednak takie produkty z żeń-szenia, które dzieci mogą spożywać, są one opisane na stronie produktów: Żeń-szeń dla dzieci: Vita Ginseng Kids, kliknij tu! Jeśli masz wątpliwości, używanie produktu omów koniecznie z twoim lekarzem domowym, poza tym my też chętnie ci pomożemy. Jeśli masz pytania, kliknij tu!

 1. Od ilu lat można używać żeń-szeń?

Spożywanie wyciągów z żeń-szenia nie jest zalecane dla dzieci poniżej 18 roku życia, bo nie ma też większego sensu, gdyż organizm dzieci optymalnie jeszcze nie funkcjonuje jak organizm dorosłego człowieka. Jednak pod koniec szkoły średniej lub podczas egzaminów na studia jest to jak najbardziej wskazane.

 1. Czy żeń-szeń wywołuje alergię lub ma działanie uboczne?

W polecanej przez nas dawce nie ma działania ubocznego i nie wywołuje alergii.

 1. Jeśli spożywamy z herbatą lub z innym płynem, czy jego działanie się zmniejsza?

Nie, działanie jest takie samo, najwyżej lepiej smakuje.

 1. Jak to się stało, że do tej pory nie słyszałem o czarnym żeń-szeniu lub o żeń-szeniu enzymatycznym?

Niewiele osób słyszało również o czerwonym żeń-szeniu, chociaż jest on zazwyczaj bardziej znany. Czarny żeń-szeń jest wynikiem najnowszych badań, a żeń-szeń enzymatyczny to obecnie najnowocześniejsza technologia, znana głównie raczej w Korei Południowej. Naszym zadaniem jest sprowadzenie ich do Europy.

 1. Czy powoduje uzależnienie?

 Nie.

+1. Czy ekstrat z żeń-szenia jest bezglutenowy i/lub bez laktozy?

Tak, ponieważ ekstrakty Premium koreańskiego produktu zawierają tylko i wyłącznie 100% żeń-szenia, dlatego jest bezglutenowy i bez laktozy, ponadto chorzy na cukrzycę również mogą używać. Po ekstrakty z żeń-szenia kliknij tu!

 

+ pytania EXTRA

*Czy mężczyźni mogą przyjmować żeń-szeń?

Koreańczycy są przyzwyczajeni do uśmiechania się do nas z tego typu pytaniami, ponieważ wszyscy przyjmują go od wieków. Istnieje produkt z żeń-szeniem opracowany specjalnie dla dzieci, który zawiera niezliczoną ilość ekstraktów owocowych i warzywnych.

Vita Ginseng Kids - Żeń-szeń + Witamina D dla dzieci, Kliknij tutaj!

*Jeśli dotychczas nie używałem nigdy 6-letniego (jakościowego) żeń-szenia, który produkt mam wypróbować najpierw?  

Wszystko zależy od tego, na co się skarżysz. Jeśli chcesz tylko poprawić swoją kondycję, wspomagać system immunologiczny, wtedy na początek wypróbuj herbaty z żeń-szenia – kliknij tu! – lub kapsułki z żeń-szeniem o mniejszej zawartości składników aktywnych - kliknij tu!

A jeśli od razu zechcesz preparat z wyższą zawartością składnika aktywnego (bo chcesz mieć pewność lub czujesz, że twój organizm potrzebuje większego wsparcia), to wybierz ekstrakty z żeń-szenia - kliknij tu! – lub kapsułki Saponina Plus Ginseng o wysokiej zawartości składników aktywnych - kliknij tu!

* Czy czarny żeń-szeń rozwiązuje inny problemy zdrowotne niż czerwony żeń-szeń? Czy może czarny żeń-szeń i żeń-szeń enzymatyczny?

Nie, powyższe rodzaje żeń-szenia mogą rozwiązać te same problemy i wszystkie są wykonane z 6-letniego korzenia żeń-szenia (z rośliny leczniczej Panax Ginseng). Różnią się jedynie technologią produkcji i przyswajalnością składników aktywnych. Po więcej informacji i szczegółów kliknij tutaj!

Skąd mogę wiedzieć, które z wielu efektów działania żeń-szenia zadziała na mnie? Jakich efektów mogę się spodziewać po 6-letnim żeń-szeniu?

Żeń-szeń koreański jest rośliną leczniczą adaptogenną: pomaga organizmowi przystosować się do stresu. Jest więc doskonałym wyborem na co dzień, zarówno w przypadku stresu fizycznego, jak i psychicznego.

Poniżej wymieniliśmy efekty, których doświadczają osoby przyjmujące żeń-szeń koreański nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni.

Twoje odczucia mogą się różnić od efektów odczuwanych przez inne osoby. Powszechnie mówi się, że żeń-szeń pomaga tam, gdzie masz problemy. Więc jeśli nie masz żadnych problemów np.: z poziomem cukru we krwi, nie odczujesz żadnych zmian.

 • Może pomóc złagodzić niepokój i uregulować reakcje emocjonalne na stres
 • Zmniejsza przemęczenie/ zwiększa energię
 • Wzmacnia aktywność mózgu: wspomaga mentalną koncentrację, poprawia świeżość umysłu
 • Konserwuje system immunologiczny
 • Poprawia obieg krwi, normuje ciśnienie krwi
 • Kontroluje poziom glukozy we krwi
 • Poprawia kondycję fizyczną
 • Wspomaga aktywność sportową, skuteczny środek zwiększający wydajność
 • Może łagodzić bezsenność
 • Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania potencji
 • Spowalnia starzenie się organizmu, jednocześnie na zewnątrz i wewnątrz    
 • Spalanie tłuszczu: zmniejsza apetyt, zwiększa również nieznacznie przemianę materii
 • Ma działanie przeciwzapalne: może bardzo skutecznie hamować procesy zapalne
Ginseng koreanski

Chcę zobaczyć produkty, dzięki którym poczuję powyższe działanie. Kliknij tu!

Czy masz jeszcze jakieś pytanie, na które nie otrzymałeś odpowiedzi powyżej? Zwróć się do nas, chętnie pomożemy :) Po kontakt z nami kliknij tu!

Informacje, znajdujące się na stronie ginsengkoreanski.pl nie zastępują porad lekarskich. W każdym przypadku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.