Jaki żeń-szeń jest najwartościowszy?


Jaki żeń-szeń jest najwartościowszy?

Taka jest jakość żeń-szenia

Do 100% naturalny

W ekstraktach i kapsułkach nie znajdziesz nic innego, jak czerwony i czarny żeń-szeń.

Bardzo wysoka zawartość składników aktywnych

Gwarantujemy, że wszystkie nasze produkty powstają z 6-letniego czerwonego i czarnego żeń-szenia, które charakteryzują się niezwykle wysoką zawartością składników aktywnych. Aby wyprodukować 1 kg ekstraktu z żeń-szenia, potrzeba 7 kg 6-letniego korzenia żeń-szenia. Tzn. 1 gram ekstraktu odpowiada 7 gramom sproszkowanej wersji 6-letniego korzenia. Ponieważ tylko korzeń zebrany po 6 latach zapewnia odpowiednią koncentrację ginsenozydów, używamy tylko takiego. Jesteśmy z tego dumni i w opisach naszych produktów podajemy, że użyty korzeń żeń-szenia jest 6-letni.

Uważaj na produkty z żeń-szenia, dostępne w sklepach, z niewielką zawartością składników aktywnych, do produkcji których zazwyczaj używane są 1-2 letnie rośliny, gdyż te produkty działają jak efekt placebo. Gorąco polecamy przeczytanie informacji na naszej strony o uprawie żeń-szenia, aby uzyskać pełny obraz żeń-szenia jakości Premium. Możesz o tym poczytać tu! Kliknij tu!

Zwróć uwagę na uderzającą różnicę między rośliną 1-letnią, 2-letnią, 4-letnią i 6-letnią.

Zwróć uwagę na uderzającą różnicę między rośliną 1-letnią, 2-letnią, 4-letnią i 6-letnią

Nie ma mowy o intensywnej uprawie chińskiej czy amerykańskiej. My wybraliśmy jako surowiec 6-letnie koreańskie rośliny lecznicze, ponieważ chcemy dać Wam to, co najlepsze.

Jakość Premium, czyli jeden z najlepszych żeń-szeniów

GMP Korea

Uprawa, selekcja i ekstrakcja odbywają się pod ścisłą kontrolą i zgodnie z wymogami jakościowymi. Z roku na rok monitorujemy uprawę i stale ją ulepszamy, aby spełniała standardy GMP (GMP KFDA / ISO 14001 / ISO 22000).

Jakość Premium jak i skuteczność kapsułek i ekstraktów jest potwierdzona serią badań, certyfikatów i studiów z badaniem przypadków.

Stale obserwujemy nasz produkt: zwracamy uwagę na wiek żeń-szenia, koncentrację poszczególnych składników aktywnych oraz na wartości zdrowotne rośliny. Nasze produkty Premium Korean Ginseng doskonale spełniają wysokie standardy jakości UE.

Jakość produktu znajduje również odzwierciedlenie w cenie. Wyjątkowo wysoka zawartość składników aktywnych gwarantuje jakość: 6-letni korzeń żeń-szenia zawiera 35 razy więcej składników aktywnych niż 2-letni korzeń!

Udało nam się ustalić odpowiednią dawkę żeń-szenia

Według badań klinicznych, aby poczuć korzystny wpływ żeń-szenia, potrzeba dziennie co najmniej 1-3 gramy 6-letnich roślin żeń-szenia koreańskiego. Oznacza to, że 1 gram ekstraktu z tej 6-7 gramowej rośliny to twoja dzienna dawka, jeśli przyjmujesz czarny żeń-szeń.  1-2 kapsułki dziennie, jeśli wybierzesz kapsułki ze sfermentowanym żeń-szeniem BTGin.

Jeśli nie jesteś pewny, który preparat wybrać, zadzwoń! Od wielu lat zajmujemy się tylko żeń-szeniem, pomożemy ci!

Ważne! Jeśli nie odczuwasz działania ekstraktu z czarnego żeń-szenia (co zdarza się sporadycznie), oznacza to, że soki żołądkowe nie są w stanie odpowiednio przetworzyć aktywnych składników żeń-szenia. W takich przypadkach zalecamy wypróbowanie enzymatycznego ekstraktu z czerwonego żeń-szenia lub kapsułek BTGin, ponieważ zostały one wyprodukowane przy użyciu technologii enzymatycznej, która pozwala na wchłanianie aktywnych składników w znacznie większej ilości.

Kapsułki znajdziesz tu. Kliknij!

Ekstrakt z enzymatycznego Czerwonego żeń-szenia znajdziesz tu, kliknij tu!

6-letnia roślina zawiera wielokrotnie więcej składników aktywnych:

 

Jaki żeń-szeń jest najwartościowszy

Generacje Ginseng i składniki aktywne żeń-szenia

Do tej pory naukowcy na Dalekim Wschodzie zgłosili prawie 40 rodzajów ginsenozydów (aktywny składnik korzenia żeń-szenia). Jednym z nich jest Rg3, który można uznać za kluczowy ginsenozyd, ponieważ spożywany w odpowiedniej ilości może rozwiązać wiele problemów. Te problemy, to: przemęczenie (badania tu i tu), zaburzenia w pracy serca i krążenia krwi, nieprawidłowe ciśnienie krwi, zaburzenia potencji (badania tu), nieprawidłowa zawartość cukru we krwi (badania tu), zaburzenia pamięci (badania tu), itd.

 1. W Korei Południowej żeń-szeń uprawiany jest przez 6 lat jest, a następnie suszony. Suszony 6-letni korzeń żeń-szenia (pod względem rozwoju technologicznego żeń-szeń 1. generacji) nie zawiera jeszcze ginsenozydu Rg3.

 2. Po jednokrotnej obróbce parowej nabiera czerwonego koloru (2. generacja) i wtedy powstaje ginsenozyd Rg3, co powoduje, że żeń-szeń staje się czerwony.

 3. Po dziewiątej obróbce parowej w korzeniu czarnego żeń-szenia (3. generacja) znajduje się blisko podwójnie więcej aktywnego składnika ginsenozydu Rg3, niż w czerwonym żeń-szeniu.

 4. Aby aktywny składnik ginsenozyd był jeszcze lepiej przyswajany przez organizm człowieka, stosuje się proces fermentacji (4 generacja). Sfermentowany żeń-szeń zawiera 2-8 razy więcej Rg3 niż zwykły korzeń czerwonego żeń-szenia (na gram).

 5. Żeń-szeń enzymatyczny to żeń-szeń 5.generacji. Za pomocą technologii enzymatycznej ginsenozydy są przekształcane w specjalne ginsenozydy, w ten sposób pomnażając ilość Rg3 i związku K, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze szybsze i jeszcze lepsze efekty. (Według badań przeprowadzonych w latach 2015-2020 związek K działa ochronnie na wątrobę, przeciwzapalnie, przeciwmiażdżycowo, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, ochronnie dla komórek na nerwowych, przeciwstarzeniowo/ochronnie na skórę).

   

  Koreańskie GENERACJE KOREAŃSKIEGO GINSENGU

   

  Przy kupnie produktu z zawartością żeń-szenia zwróć uwagę na to:

  *Skąd pochodzi wyciąg z żeń-szenia lub korzeń z żeń-szenia?

  Jeśli na produkcie nie jest zaznaczone miejsce pochodzenia żeń-szenia, bądź ostrożny! Jeśli pochodzi z Korei Południowej, ta informacja będzie się znajdować na pudełku!

  *Ile lat ma korzeń żeń-szenia, który użyto do produkcji?

  Jeśli ta informacja nie występuje w opisie produktu, możesz być pewny, że jego jakość jest słaba.

  *Czy opis zawiera informację, ile ginsenozydów /na gram produkt zawiera? Na przykład składniki aktywne Rg1+Rb1+Rg3.

  Jeśli jest tam tylko napisane, jaką ilość żeń-szenia zawiera, ale nie jest podany składnik aktywny (ginsenoside lub ginsenozyd), uznaj to za niepoważną ofertę. Jeśli jest oznaczony jako saponina/ginsenozyd, to też uważaj, bo te dwie substancje to nie to samo (ginsenozyd to składnik aktywny, saponina to substancja zwiększająca wchłanianie).

  *Ile kosztuje produkt?

  Jeśli uważasz, że jest szczególnie tani, to jego zawartość składników aktywnych jest niska i dlatego nie możesz naprawdę zaufać jego skuteczności. Jeśli nie wiesz, co jest uważane za tanie lub drogie, spójrz na nasze typy produktów i jaka jest ich cena. Świetnie sprawdzi się to jako punkt wyjścia.

   W ulotce informacyjnej produktów z żeń-szeniem zazwyczaj głównie podaje się wagę produktu (np. kapsułki) w miligramach - oznacza to, ile sproszkowanego żeń-szenia znajduje się w kapsułce. ALE!!! Nie jest opisane, ile składników aktywnych znajduje się w zmielonym proszku żeń-szenia. Na dodatek jest on zazwyczaj robiony z młodego żeń-szenia, więc jego wchłanianie i siła działania jest znikoma. Zastanów się nad tym, zanim kupisz!

  Więcej informacji o kapsułce zawierającej enzymy żeń-szenia Ginseng Saponina Plus kapsułka - Extra Strong-tu, kliknij na to!

  Kapsułki Saponina Plus Ginseng - Extra Strong