Wielkie europejskie oszustwo z żeń-szeniem

Wielkie europejskie oszustwo z żeń-szeniem

Na Dalekim Wschodzie żeń-szeń jest uprawiany i spożywany od setek lat ze względu na jego dobroczynne działanie fizjologiczne. Dziś nawet na Węgrzech coraz powszechniej uznaje się, jak bardzo jest on przydatny dla organizmu, ale uwaga, bądźmy ostrożni! Nie wszystkie preparaty z żeń-szeniem są tak skuteczne, jak to się ogólnie twierdzi.

Żeń-szeń, znany również jako korzeń ludzki, jest uprawiany od około 400 lat. Ta roślina lecznicza, lubiąca cień, o baldaszkowatym kwiatostanie, jest uprawiana i używana głównie w kulturach Dalekiego Wschodu.

W Korei, Chinach i Japonii już wcześniej doceniono korzyści, jakie ma dla organizmu człowieka żeń-szeń. Jest on nie tylko skuteczny w zapobieganiu chorobom poprzez wzmocnienie układu odpornościowego, ale także w leczeniu i w rehabilitacji po leczeniu, dlatego zaleca się jego ciągłe spożywanie.

Żeń-szeń był z powodzeniem stosowany do łagodzenia objawów wielu chorób: na przykład pomaga utrzymać niski poziom cukru we krwi, wzmacnia system immunologiczny, zmniejsza stres, lęki i problemy psychiczne, skutecznie łagodzi przeziębienia i grypę, a nawet pomaga w leczeniu impotencji u mężczyzn. Wzmacnia koncentrację i poprawia pamięć.

Oczywiście lista ta nie jest pełna, chcieliśmy jedynie pokazać różnorodność zastosowań, nie dziwi więc fakt, że zapotrzebowanie na preparaty z żeń-szenia wzrosło również i na Węgrzech. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek przy przeglądaniu półek sklepowych.

Co to jest to wielkie europejskie oszustwo z żeń-szeniem?

Wielkie europejskie oszustwo związane z żeń-szeniem polega na tym, że dystrybutorzy są skłonni do podstępów i fałszowania informacji, które umieszczają na opakowaniach. To sprawia, że coraz trudniej jest stwierdzić, czy dany produkt z żeń-szenia będzie rzeczywiście wystarczająco skuteczny, czy też będzie tylko działał jak efekt placebo.

Ponieważ żeń-szeń ma swoje specyficzne potrzeby uprawy, kraje europejskie, w tym również Węgry, importują tę roślinę. Wraz z rosnącym popytem wzrasta konkurencja, a ci, którzy chcą szybko się dorobić, zbierają rośliny o znacznie niższej zawartości składników aktywnych niż dojrzały 6-letni żeń-szeń.

Do tego, aby wyprodukować 1 kg najwyższej jakości ekstraktu z żeń-szenia koreańskiego potrzebujemy co najmniej 7 kg 6-letniego korzenia żeń-szenia. Ten dojrzały korzeń żeń-szenia ma 35 razy więcej składników aktywnych niż 1-2-letnie korzenie używane do produkcji tańszych produktów. Widać to w różnicach pomiędzy cenami.

Oczywiście te tańsze produkty są bardziej osiągalne przez szersze grono klientów, niż ekstrakty kategorii premium o wyższej cenie. Jednakże właśnie to, co najważniejsze, czyli bardziej skoncentrowana zawartość składników aktywnych, zostało poświęcone na korzyść niższej ceny.

 

Natomiast w produktach jakości premium, które my sprzedajemy, zawartość składników aktywnych Czarnego żeń-szenia wynosi minimum 6 mg/g, a zawartość ginsenozydów Rg1, Rb1, Rg3 w Ekstrakcie Enzymatycznego Czerwonego Żeń-szenia  około minimum 10 mg/g. W przypadku żeń-szenia to wyjątkowo wysoki skład, który posiadają tylko 6- roczne rośliny.

Tak dokładnych informacji na opakowaniach tańszych produktów nie znajdziesz, i to nie jest przypadek.

Ponieważ nacisk kładziony jest na składniki aktywne, ginsenozydy

Oszustwo kryje się nie tylko w czasie zbioru żeń-szenia: często zdarza się, że dystrybutorzy nie podają na swoich produktach   zawartości aktywnego składnika rośliny, lecz ilość sproszkowanego żeń-szenia zawartego w danej kapsułce lub ampułce.

Zdarza się więc, że na opakowaniu widnieje informacja dla klienta o zawartości 200 mg/g żeń-szenia, ale w rzeczywistości ten preparat z żeń-szenia przez to nie będzie bardziej skuteczny! Dlatego, że wykorzystuje się młode rośliny - na co wskazuje brak podania wieku rośliny na etykiecie - na dodatek w formie proszku, zawartość aktywnego składnika więc stanowi minimum jakości premium.

Można by mieć całkowitą pewność co do skuteczności produktu, gdyby na opakowaniu podano również zawartość składników aktywnych - ginsenozydów - wraz z miejscem pochodzenia i wiekiem przetwarzanej rośliny. Jeśli brakuje nawet tych podstawowych informacji, warto dwa razy zastanowić się przed zakupem.

W języku niemieckim czytaj tu!

Zamawiam ekstrakt z żeń-szenia z prawdziwej najwyższej jakości premium, kliknij tu!

 Ginseng Koreanski Produkty